24
آبان

پروژه وبلاگنویسی کتاب و کتابخوانی

  ایده‌ای که می‌خواهم ارایه کنم به ظاهر ساده است اما اجرای آن می‌تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد.بنابراین اجازه دهید تا ایده خودم را به صورت گام به گام و با ارایه چند دستورالعمل بیان کنم. پس لطفا چند دقیقه با من همراه شوید و به چیزهایی که می‌گویم با… بیشتر »

free b2evolution skin
16
آبان

مفهوم جبن در رفتار و منش حضرت زینب...

اين حديث هم كه فقط زن را توصيه مى كند كه رفتارش جبانانه باشد، نمى گويد زن در مقابل زن، زن در مقابل شوهر، زن در مقابل محرم خودش، و زن در مقابل غير مسئله عفت، بلكه مى گويد زن در مقابل مرد بيگانه و در مسئله خاص مربوط به عفت . براى يك زن اين شجاعت نيست كه بگويد : من تنها مى روم ميان خيلى از مردها، هيچ طور هم نمى شود، من شجاع هستم و نمى ترسم. شجاع آن است كه در جاى فداكارى نترسد، يعنى اگر امانت را از او گرفتند بگويد فداكارى كردم، ولى اگر عفت را از تو گرفتند فداكارى نكرده اى،به امانت خيانت كرده اى . بیشتر »

free b2evolution skin
11
آبان

شاخصه زن مطلوب در ابعاد گسترده

براي شناخت صحيح و کامل زندگي حضرت زينب- سلام الله علیها- نياز به يک مدل با شاخصه هاي متناسبي مي باشد که بتواند تمام ابعاد زندگي اين شخصيتها را ترسيم و تحليل نمايد. بي نيازي و استغنا، انتخاب هدف برتر، مقاومت و استقامت از ويژگي هاي آن حضرت است. اين صفات… بیشتر »

free b2evolution skin
9
آبان

التكبر مع المتكبر عبادة

در نهج البلاغه جمله اى هست كه ممكن است همين جمله را كسى طرح بكند . مى فرمايد : خيار خصال النساء شرار خصال الرجال . بهترين خصلتها و خويهاى زنان همان بدترين خصلتهاى مردان است , يعنى چيزهايى كه براى زن بهترين خصلت است , براى مرد بدترين خصلت است . سه چيز را… بیشتر »

free b2evolution skin