31
اردیبهشت

حجاب زدایی واژه ی زرنگی

«زرنگی»، «رندی» نیست. «زرنگی»، «زیرکی» نیست. «زرنگی»، حتّی «کاردانی» هم نیست. «زرنگی»، بزک کرده و رفو شدهٔ بی جوهری وجود و یا فرصت طلب وبد جنسی باشد. بیشتر »

free b2evolution skin
29
اردیبهشت

محور حرکت در جامعه

جوان در هر جامعه و کشوری، محور حرکت است و چه زیبا جوانان افتخار آفرین ما، حرکت به سوی خداوند را به همه جهانیان آموختند.جوان یک نیروی خلاق حرکت دهنده است پس اگر حرکت انقلابی و قیام الهی باشد، جوانان جلوتر از دیگران در صحنه‌­اند، اگر حرکت سازندگی یا حرکت… بیشتر »

free b2evolution skin
28
اردیبهشت

معناو مفهوم خسارت محض در کلام رهبری

در دوران بسیار بدی زندگی می کنیم، عقلها از مردم گرفته شده، قلبها رو محبٓت دنیا فرا گرفته، معنی حقیقی انسانیّت به مسلخ رفته، مردم درک درستی از حقایق ندارند. تمام همّ و غمّشان جمع آوری مال و منال دنیا شده، خواب و خوراک شان شده خانه و زمین و اتومبیل و… بیشتر »

free b2evolution skin
28
اردیبهشت

آخوند فاسد!

در روایات هست که آخوند فاسد و ملاّی فاسد در جهنم، از بوی تعفنش اهل جهنم در عذاب هستند. در این دنیا هم از بوی تعفن بعضی از آخوندهای فاسد، دنیا در عذاب است. بیشتر »

free b2evolution skin
28
اردیبهشت

بایسته های منتظر واقعی در حوزه مهدویت

گاهی اوقات بعضی افراد استغنا کاذب دارند و گمان می کنند اگر مطلبی را دو الی سه بار شنیدند نیاز به باز شنیدن و دوباره فهمیدن آن نیست. انسان موجودی است که همه مفاهیم حتی مفاهیم به حسب بدیهی را باز می تواند بهتر بفهمد مخصوصا در حقایق مهدوی. به ویژه وقتی آن… بیشتر »

free b2evolution skin
26
اردیبهشت

لباس یا سمباده

همسران موفق همسرانی هستند که نه تنها این فرصت را از طرف مقابلشان سلب نمی کنند، بلکه شرایطی را مهیا می سازند که همسرشان بتواند در آن محیط رشد کند. چرا که معتقدند رشد همسرشان در همه ابعاد و زمینه ها می تواند مایه افتخار و مباهات آن ها نیز باشد. چنین همسرانی مایه آرامش ذهن و روان یکدیگرند. بیشتر »

free b2evolution skin
26
اردیبهشت

طلبـــه ها حواریـــــون حضرت مهدی

طلبه‌ها حواریون حضرت مهدی(عج) هستند اگر می‌خواهید طلبگی شما ریشه‌دار شود نماز شب بخوانید.گناهان نور و یقین را از انسان‌ها می‌گیرد و شبهه ایجاد می‌کنند؛ بنابراین چنانچه اهل نماز شب باشید این شبهات برطرف می‌شوند.طلبگی مصونیت نمی‌آورد و اساس طلبگی کسب معرفت براساس بندگی استــــــــــ اکثر گناهان انسان از شبهات نیست؛ بلکه از شهوات است. عرصه روحانیت و طلبگی عرصه نوکری امام زمان است و یک طلبه نباید در این عرصه به فکر مقام و موقعیت و درآمد باشد بیشتر »

free b2evolution skin
26
اردیبهشت

فراخوان احیای شب نیمه شعبان

به همراه تمامی دوستداران حریم عصمت و طهارت و منتظرین ظهور حضرت صاحب الزمان عج در سراسر جهان با استغفار از گناهانمان ؛که یکی از موانع بزرگ ظهور است و نیز با دعا جهت تعجیل در ظهور حضرتش در شبانگاه نیمه شعبان ندبه سر دهیم که اَینَ الحَسنُ و اَینَ الحسی… بیشتر »

free b2evolution skin
26
اردیبهشت

راه توسعه و پیشرفت چیست؟

  هر چند در پاسخ به این پرسش، بسیار گفته اند اما به نظر می رسد، هر پاسخی، بدون مؤلفه های زیر ابتر خواهد بود. آنچه می خوانید، لوازم اساسی توسعه فردی و پیشرفت عمومی اند که اگر ایران را دوست داریم و خواهان پیشرفت میهن مان هستیم و در عین حال، به توسعه فردی… بیشتر »

free b2evolution skin
26
اردیبهشت

طلبه و بصیرت

یکی از درس های مهم عاشورا که ویژگی یاران امام حسین علیه سلام و یاران حضرت مهدی عج است و بایستی سر لوحه منتظران قرار گیرد بصیرت است. بصیرت یکی از خصلت های ستودنی حضرت عباس علیه سلام است که در زیارت ایشان و در وصفی که امام سجاد از ایشان دارد به آن تاکید… بیشتر »

free b2evolution skin
26
اردیبهشت

اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف

  این مستند خیلی روشن از قرآن داره، جاهای مختلف روایات بسیار زیاد داره و میشه به اینها استناد کرد و جمع کرد و مطرح کرد وضرورت آن را بیان کرد. هم بحث های منطقی و استدلالی داره و هم بحث های روایی و حدیثی و هم ریشه اصلی و مستقیم از قرآن داره. اصلاح الگوی… بیشتر »

free b2evolution skin
26
اردیبهشت

غیرت ایرانی،کالای ایرانی

آیا عبادت کردن فقط در نماز و روزه و حج است؟ آیا اطاعت از رهبر جامعه، وظیفه هر انسان ولایت مدار یا حتی میهن دوستی نیست؟ آیا توصیه جدی و مستمر رهبر با حکم صریحشان خیلی تفاوت میکند؟ آیا رهبری درباره خرید کالای داخلی سفارش نکردند؟آیا عقل و منطق و انصاف، به خرید کالاهای داخلی حکم نمی کند؟ حالا پاسخ هایی را که دادیم با واقعیت های موجود زندگی مان مقایسه کنیم. به نظر شما ما آدم های باغیرت، عاقل و ولایت مداری هستیم؟ بیشتر »

free b2evolution skin
18
اردیبهشت

طبیعت ناسالم پایتخت

در این شهر سربی بویی از بهشت و سبک و سیره فاطمه زهرا به مشام نمی رسد، بی حجابی در این شهر بیداد میکند زنان بی بند و بار و بی حیا چهره های بزک کرده خود را دالان نگاه باالهوس و بیمار دل مردانی کرده اند که در ظاهر هم دیگر شبیه مردان نیستند. بیشتر »

free b2evolution skin
18
اردیبهشت

رنگ و احساس : هر رنگ در طراحی وب چه معنایی دارد؟

به عقیده بسیاری از روانشناسان رنگ‌ها بر روح و روان ما تاثیرگذارند به این معنا که رنگ‌ها بر روحیه انسان‌ها اثرات مهم و بسزایی را ایجاد می‌کند به این دلیل که رنگ‌ها بر تمام حواس اشخاص تاثیرگذارند . رنگ‌ها به ذهنیت اشخاص بستگی دارد. جذابیت یک رنگ خاص با… بیشتر »

free b2evolution skin
18
اردیبهشت

راه ورود به وادی سیر و سلوک


free b2evolution skin
17
اردیبهشت

شرم و حیا در کشف الاسرار

  شرم حصار دين است و مايه ايمان و يقين، و نشان کرم، و خلق در اين مقام بر سه گونه اند: غافلان، عاقلان، عارفان -. غافلان از مردم شرم دارند و ايشان ستمکارانند، عاقلان از فرشتگان شرم دارند ايشان مقتصدانند و عارفان از حق شرم دارند و ايشان سابقانند! نيز… بیشتر »

free b2evolution skin
17
اردیبهشت

گل ترقی در خواب زمستانی

... چه غریب است انتظار چیزی را نکشیدن، هیچ چیز. دنیا خالی خالی شده، از مکان، از زمان، از من...! ... آدمیزاد فراموشکاره. وقتی درد داره، قیل و داد می کنه، داد می کشه و بعد یادش می ره . درد که همیشه درد نمی مونه. یا درمون می شه یا آدم بهش انس می گیره...!… بیشتر »

free b2evolution skin
17
اردیبهشت

نون نوشتن محمود دولت آبادی+ دانلود کتاب

احساس می کنم از کتاب ها می ترسم. هر وقت خود را در میان کتاب ها می بینم، با صراحت بی رحمانه ای احساس نادانی میکنم. جهل! هیهات! با این جهل ثقیل و انبوه، چگونه می توان زندگی کرد؟ چگونه می توان زندگی را شناخت و توجیه کرد؟ چگونه میتوان در سرنوشت آن دخالت… بیشتر »

free b2evolution skin
17
اردیبهشت

نقش محبت

حکایت کنند: مردی را زنی بود که یک چشم آن سپید بود و مرد بواسطه زیادی محبت از آن عیب بی خبر! چون محبت کم شد، زن را گفت:این سپیدی چشم کی پدید آمد؟ گفت: آنگاه که محبت من در دل تو کم شد! بیشتر »

free b2evolution skin
12
اردیبهشت

احیای اخلاق محمدی،احیای مبعث

در حقیقت اسلام با جنگ و خونریزی فتوحات خود را به دست نیاورده است، بلکه قبل از آن، پیامبر با اخلاق خوش و منطق عقلانی اسلام توانسته است دل های مردم را به سمت خود متمایل کند و در حقیقت آنان را واله و شیدای خویش کند. بیشتر »

free b2evolution skin
12
اردیبهشت

لرزش حرا و آبادانی دل

پیامبر مهرباني و رحمت اکنون پیغام آور هدایت و سعادت شده است. حال پس از 1400 و اندی سال، چه سلمان رشدی، آن ملعبه دنیای کفر و ظلم آیات شیطانی اش را بنویسد و چه آن ملحد هندی کاریکاتور و قیافه اش را به نمایش گذارد، چه فرقی می کند وقتی که حقانیت این دین بر همگان اثبات شده است ؟ بیشتر »

free b2evolution skin
12
اردیبهشت

مبعث پیامبر، شاهراه تقرب به خداوند

وزگار ما، روزگاری است که به شدت دلتنگ اخلاقیات است و آنچه می تواند جوامع سست و بعضا مرده را پر توان و زنده کند، پناه بردن به دين مبين اسلام و بهره گيري از تعاليم رفيع و والاي اخلاقي و تربيتي است كه در نهايت ظرافت به آنان پرداخته شده است. بیشتر »

free b2evolution skin
12
اردیبهشت

پاسخ کوبنده به شبهه اسراف1!!!

دیده شده که برخی از دوستان عزیز، در شیوه و مقدار مصرف ما ایرانی ها شبهه کرده اند، طوری که آدم گمان می بردالان است که به خاک سیاه بنشینیم، اما ما در همین جا و با صراحت می گوییم که اصلا از این حرف ها نیست و این ها همه حرف دیگران است و لا غیر. آن چه دراین… بیشتر »

free b2evolution skin
2
اردیبهشت

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی


free b2evolution skin
 
فراخوان چی شد طلبه شدم