20
دی

آیه نبا و لزوم تحقیق کردن درعصر حاضر...

إن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا (اگر فاسقی برای شما خبری آورد بررسی و تحقیق کنید).

این هم جزو جوامع الکلم است(یعنی برای بشر من الأولین و الآخرین نافع است. اختصاصی به مسلمان و یهودی و مسیحی و زرتشتی و ... ندارد)؛ منتهی نبأ را به عنوان تمثیل ذکر کرده نه به عنوان تعیین.

یعنی إِن جَاءكُمْ BBC بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا (اگر BBCبرای شما خبری آورد بررسی و تحقیق کنید)

إن جَاءكُمْ BBC بفیلم فَتَبَيَّنُوا (اگر BBC برای شما فیلمی آورد بررسی و تحقیق کنید)

إن جَاءكُمْ BBC بسریال ففَتَبَيَّنُوا (اگر BBC برای شما سریالی آورد بررسی و تحقیق کنید)

إن جَاءكُمْ سایت بخبر فَتَبَيَّنُوا (اگر سایتی برای شما خبری آورد بررسی و تحقیق کنید)

خوب، شما در شرایط کنونی ببینید جایزه صلح نوبل را به أشق الأشقیا می دهند. شما توقع دارید جریان قوم لوط را این ها همین طور بی فرهنگ سازی ترویج کنند؟

اول می گویند این خواسته بشر است، فطرت بشر است.

با خبر هستید یا نیستید؟! یک مؤسسه رسمی در یکی از همین کشورهای اروپایی بود-که حالا نمی خواهیم نامش را ببرم- یک عده از مهندسین آنجا ثبت نام کرده بودند و به صراحه گفتند و بر چهره این ساختمان نوشته بود که شما ما را درک نمی کنید! همین قوم لوط ها !

خوب اول فرهنگ سازی می کنند بعد می گویند فلان حیوان این کار را کرده. حیوان ها می کنند، انسان ها می کنند، شما هم ما را درک نمی کنید.

این همان حرف قوم لوط است که می گویند شما مقدّس نمایی می کنید (إِنَّهُمْ أُنَاسٌ يَتَطَهَّرُونَ)

خوب، آن هایی که به حضرت لوط (سلام الله علیه)، به مؤمنان به او اهانت می کردند چه می گفتند؟ ... [می گفتند] شما مقدس نمایی می کنید، شما عقب افتاده اید. ... بی خود خودتان را به طهارت می زنید. این یک امر فطری است، یک امر علمی است، بشر پذیرفته؛ آن وقت هم همین را می گفتند. خوب، این دنیایی که جایزه صلح نوبل را به أشق الأشقیا می دهد؛ حقوق بشر را هم به أشق الأشقیا می دهد؛ توقع دارید که فرهنگ سازی نکند؟ کار قوم لوط را رایج نکند؟ علمی نکند؟

یک قصه ای را مرحوم بوعلی نقل کردند که چشم برخی از حیوانات را بستند تا با محارمشان جمع بشوند؛ وقتی این حیوان چشم را باز کرد آنقدر خودش را به زمین زد تا هلاک شد!

حیوانات هم این کار را نمی کنند!

آری ممکن است همان طوری که ۴ تا انسان را در اثر بدآموزی به بیراهه ببرند ۴ تا حیوان دست آموز را هم به بیراهه ببرند اما ... حرفی از حرف وحی بالاتر نیست؛ فرمود (وَمَن أَصدَقُ مِنَ اللَّهِ قيلًا)

می فرماید این برخلاف فطرت است؛فطرت یک نیازی دارد، ذات أقدس إله این نیازها را از راه صحیح برطرف کرده، حالا این ها آمده اند دارند نیازشان را به نحو کاذب برطرف می کنند. بنابراین اگر قرآن فرمود إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا، فیلم، سایت، سریال، رسانه مناظره هم به شرح ایضاً(همچنین).اگر BBC و امثال BBC چیزی نشان داد فَتَبَيَّنُوا(تحقیق و بررسی کنید)؛ برای اینکه شما الان می بینید این ها یک بین الغی را بین الرشد می کنند.

خوب، جایزه صلح نوبل را به که باید بدهند؟ به یک کسی که آتش افروز و آتش بیار معرکه است و دست به انفجار دارد و تروریست بین الملل دارد و تروریست دولتی دارد و عده ای را آواره می کند و ... ؟! این است دنیا!

لذا فرمود به اینکه اگر چیزی شنیدی، روزنامه ای خواندی، ماهواره دیدی، در اینترنت دیدی، توی سایت ها دیدی فتبیّنوا (تحقیق و بررسی کنید)

 (منبع : نکات تفسیری سوره شعرا آیت الله جوادی آملی)

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
17
شهریور

شجره ملعونه طاغوتیان

درخت را دیده اید؟ از همان تنه ی تنومندی که دارد، دهها شاخه و صدها زیر شاخه و هزاران شاخه ی کوچک تکثیر می شود...!
شجره در لسان عرب نه فقط این درخت مادی ست، که خاندان و وابستگان و نحله و خط فکری هم "شجره" است.

شاید اشاره ی امام خامنه ای به شجره ی ملعونه، ابتدائا به آل سعود باشد، که بی شک آل سعود همان تنه ی تنومند این شجره ی ملعون است، اما وابستگان و حامیان مادی و معنوی این طاغوت، شاخ و برگ های متعدد این شجره اند!

از مستکبران و حامیان امریکایی اسرائیلی گرفته تا عمامه های انگلیسی و پیروانشان ک خواسته یا ناخواسته شاخ و برگ این درخت را می پرورانند، تا همین سرسپردگان داخلی که دوست دارند دست اول را بسوی آل سعود دراز کنند؛ همه می توانند از شاخ و برگ های این شجره ملعونه باشند!

پ.ن:
حضرت دلبر از لفظ شجره ملعونه طواغیت نام بردند! طاغوت ها ریز و درشت دارند؛ حواسمان باشد! قدمی، کلامی، حتی نفسی در راه پیوستن به طواغیت برنداریم!

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
15
خرداد

حقیقت دین در سیاست زدگی

سیاست زدگی

ائمه معیار و محور دین هستند؛ بنابراین توصیه ما این است کسانی که اهل افراط و تفریط اند خود را باید به این معیارها و محورهای حقیقت برسانند. «ولایت فقیه» از باب ورثه الانبیاء است،برخی خیال می کنند ولایت یک امر اعتباری و قراردادی است، درحالی که ولایت یک امر تکوینی است و کسانی که محور دینداری را در خود حفظ کنند، ولایی اند.

این نهضت بیداری اسلامی در جوانان این کشورها برای این است که این جوانان تئوری انقلاب اسلامی و انسانی را از این کشور دریافت می کنند. در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز به خاطر همین عنصر دینی بودن انقلاب ماست که بر علیه نظام سرمایه داری و جنبش وال استریت تظاهرات می کنند. برخی روشنفکران غربزده می گویند ما هیچ وقت حکومت دینی نداریم درحالی که حکومت یعنی مدیریت انسان ها و چون دین فطرتا با انسان است، پس نمی توان دین را از سیاست جدا کرد.

اخلاق، عدالت و امنیت اجتماعی سرمایه هایی هستند که لازمه در به دست آوردن  حکوت دینی است و و برای حفظ اینها نیز به ایمان نیاز داریم .برای نماینده شدن دست به هرکاری نزنیم تا به کرسی قدرت برسیم. ایمان باید در جامعه حرف اول را بزند نه ثروت؛ امامتاسفانه آن قدر برخی به دنبال باند بازی هستند که از بدیهیات اخلاقی و ارزش های دین غافل می شوند.

اگر غفلت کنیم این انقلاب که میراث امام راحل است متزلزل خواهد شد؛ بنابراين باید با سلاح ایمان مواظب باشیم و نگذاریم سیاست زدگی آنقدر برما چیره شود که بدیهیات اخلاقی و دینی را فراموش کنیم، هر چند که گاهی هم متوجه نیستیم و ضررهایی را متوجه نظام و انقلاب می کنیم از آنجا که آبروی افراد به مثابه احترام انسان به کعبه است متاسفانه برخی سایت ها و روزنامه ها با تخریب شخصیت ها و توهین ها به راحتی سخنان افراد را تحریف و چهره ها را تخریب می کنند.

دنیا در حال تغییر جدید است و گرایش بشریت امروز به سمت دین است؛ بنابراين الان  فرصت خوبی برای ارائه ارزش های دین مبین اسلام به جهانیان است تا دنیا به حقیقت دین برسد.

منبع: برگرفته از سخنان حجت الاسلام غرویان عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
10
خرداد

جنگ ما جنگ پابرهنگی علیه خوشگذرانی است

جنگ امروز ما، جنگ با عراق و اسرائیل نیست؛ جنگ ما، جنگ با عربستان و شیوخ خلیج فارس نیست؛ جنگ ما، جنگ با مصر و اردن و مراکش نیست؛ جنگ ما، جنگ با ابرقدرتهای شرق و غرب نیست؛ جنگ ما، جنگ مکتب ماست علیه تمامی ظلم و جور؛ جنگ ما جنگ اسلام است علیه تمامی نابرابریهای دنیای سرمایه ‏داری و کمونیزم؛ جنگ ما جنگ پابرهنگی علیه خوشگذرانی های مرفهین و حاکمان بی‏ درد کشورهای اسلامی است. این جنگ سلاح نمی‏شناسد، این جنگ محصور در مرز و بوم نیست، این جنگ، خانه و کاشانه و شکست و تلخی کمبود و فقر و گرسنگی نمی‏داند. این جنگ، جنگ اعتقاد است، جنگ ارزشهای اعتقادی ـ انقلابی علیه دنیای کثیف زور و پول و خوشگذرانی است. جنگ ما، جنگ قداست، عزت و شرف و استقامت علیه نامردمی هاست.
بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب 13/4/1367- جلد 21 صحیفه امام
 عکس: اردوی جهادی در روستاهای شهرستان بازفت ، پاییز 94
 لینک در اینستاگرام: https://www.instagram.com/p/_HN33vOCxN

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
4
خرداد

ژرفنگری و روشنگری محتوای اصلی سخنان رهبری

امام خامنه ای، صبح دیروز در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع):

✅ جوانان عزیز! آینده برای شماست؛ شمایید که باید این تاریخ را با عزتش نگه دارید/خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است؛ البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد، بالعکس آبادانی به دنبال دارد اما سختی‌اش بیشتر است.

✅ امروز برای نظام اسلامی، جنگ نظامی، احتمال ضعیفی است. لکن جهاد باقی است. در بین جهادها جهادی وجود دارد که خداوند آن را «جهاد_کبیر» نام نهاده: «و جاهدهم به جهاداً کبیراً». جهاد کبیر یعنی تبعیت نکردن از دشمنی که با او در میدان مبارزه قرار گرفته‌ایم؛ تبعیت نکردن از دشمن در میدان اقتصاد، سیاست، فرهنگ وهنر، جهاد کبیر است. این عدم تبعیت آن‌قدر مهم است که خدا مرتباً پیغمبر را نسبت به آن توجه می‌دهد.

✅ امروز روشنگری لازم است، سعی کنید ذهن‌ها را به اعماق حقایق و مسائل برسانید/ تبیین را اساس کار بدانید؛ بنده می‌بینم گاهی افرادی، جوانهای احتمالاً صالح و مؤمنی، با یک کسی یا جلسه‌ای مخالفند؛ بنا می‌کنند هیاهو کردن، جنجال کردن و شعار دادن؛ من با این کارها موافق نیستم؛ هیچ فایده‌ای ندارد؛ فایده در تبیین و کار درست و هوشمندانه است. گاهی برخی از روی اغراض این کارها را می‌کنند، به پای بچه‌های مؤمن و حزب‌اللهی می‌اندازند. حواستان به این باشد.

شعارهای_انقلاب را باید حفظ کرد؛ این یکی از بخش‌های بزرگ این جهاد_عظیم است؛ شعارها، جهت‌ها و راه را نشان می‌دهد؛ درباره‌ی شعارها فقط به احساسات اکتفا نشود، بایستی ژرف‌نگری در همه‌ی کارها وجود داشته باشد/ وقتی عمق‌یابی کردید، این ایمانِ مستقر در شما تغییری نخواهد کرد. اوایل انقلاب، بعضی‌ها آن‌چنان تند و آتشین بودند که انقلابی‌های اصیل را هم قبول نداشتند اما سطحی بودند و این سطحی بودن بلای جانشان شد و 180 درجه چرخیدند.

۹۵/۳/۳

 

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
28
اردیبهشت

معناو مفهوم خسارت محض در کلام رهبری

در دوران بسیار بدی زندگی می کنیم، عقلها از مردم گرفته شده، قلبها رو محبٓت دنیا فرا گرفته، معنی حقیقی انسانیّت به مسلخ رفته، مردم درک درستی از حقایق ندارند. تمام همّ و غمّشان جمع آوری مال و منال دنیا شده، خواب و خوراک شان شده خانه و زمین و اتومبیل و مبلمان و وسایل دیجیتال و مد لباس و دکوراسیون منزل و ...

وای... ببینید عمق نفوذ تفکر مادّی تا کجا پیش رفته که حتی ضرب المثلی که همین الان بنده بکار بردم برای تببین «همه چیز مردم» یعنی جمله (خواب و خوراکشان) هم دید مادّی دارد. در حالی که همه چیز فقط خواب و خوراک و امثالهم نیست.

این مقدمه را گفتم تا به اینجا برسیم که این روزها متأسفانه حتی موجه ترین مردم، حتی اساتید علوم سیاسی، حتی رجال مذهبی و ... هم با تفکر دنیایی قضایا را تحلیل می کنند. داغ این مصیبت، مثنوی هفتاد من کاغذ است که بیان آن در این سطور میسر نیست.

چند مدت پیش رهبر بزرگوارمان در بیان وضعیت کشور پس از توافق هسته ای موسوم به برجام، از عبارت صریح « خسارت محض » استفاده نمودند‌. این عبارت «خسارت محض» کلام فوق العاده ظریفی است که اشاره به دو آیه از آیات قرآن کریم دارد.

در این آیات خسارت بارترین اعمال انسانها تبیین شده و آن اعمالی است که صرفاً برای مطامع مادی انجام می شود و مردم تصور می کنند که عملشان بسیار ارزشمند بوده است.

کهف-۱۰۳-۱۰۴

قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْأَخْسَرِينَ أَعْمَالًا

بگو : آيا شما را آگاه كنيم كه زیانکارترین مردم در کردار چه کسانی هستند؟
.
الَّذِينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَهُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعًا

آنهايى كه كوششان در زندگى دنيا تباه شد و مى‌پنداشتند كارى نيكو مى‌كنند.

من حاضرم این را قسم بخورم که اگر صنعت هسته ای ما که هیچ، حتی اگر صنایع مادر ما، صنعت نفت، صنعت خودرو و اصلاً حتی اگر اقتصاد این کشور هم کاملاً نابود شده بود، امّا ما پیش شیطان بزرگ دست دراز و سر خم نکرده بودیم، هرگز هرگز هرگز رهبر فرزانه ما تعبیر «خسارت محض» را برای دستاوردهای برجام بکار نمی بردند.

مشکل از ماست که چشم مان مثل تک چشم دجال زمانه، آمریکای خونخوار گشته و چشم الهی‌مان کور شده است.

خسارت محضی که آقا فرمودند بخاطر این است که با برجام عاقبت انقلاب، آخرت این ملّت خصوصاً مسئولان موافق برجام، آرمان های انقلاب یعنی ظهور امام زمان و پیروزی مستضعفان عالم بر مستکبران و رسیدن به حیات طیبه در سایه ولایت اللّه همه و همه برای این ملّت تباه می شود یا حداقل تا سالیان سال به محاق می رود. مگر اینکه ما به خود بیاییم و جلوی این خسارت را تا دیر نشده بگیریم قبل از آنکه پروژه برجام یا برجامها به اهداف نهایی خود برسد.

آری عزیزان، « خسارت محض » ناظر به صنعت هسته ای، اقتصاد و مادیات نیست، خسارت محض به تأخیر افتادن نیل امت اسلام به آرمان اهل بیت عصمت و طهارت است.

وَالعَصر، اِنَّ الاِنسانَ لَفی خُسر، الَّا الَّذینَ آمَنوا وَ عَمِلوا الصّالِحاتِ و تَواصَوا بِالحَقِّ وَ تَواصَوا بِالصَّبرِ

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
28
اردیبهشت

آخوند فاسد!

آخوند فاسد آنقدر صدمه‌‏ای که اسلام از یک «آخوند فاسد» می‏خورد، از محمدرضا (شاه) نمی‏خورد! در روایات هست که آخوند فاسد و ملاّی فاسد در جهنم، از بوی تعفنش اهل جهنم در عذاب هستند. در این دنیا هم از بوی تعفن بعضی از آخوندهای فاسد، دنیا در عذاب است.
ما طرفداری از عمامه نمی‏کنیم؛ ما طرفداری از اسلام می‏کنیم ... عمل نکردن به اسلام و خیانت کردن به آن از معمم باشد بدتر است از آن کسی که غیرمعمم است؛ زیرا ضررش به اسلام بیشتر از دیگران است... و خدای متعال می‏داند که من نسبت به آخوندهای فاسد آنقدر شدید هستم که نسبت به سایر مردم نیستم. ساواکی پیش من محترم‌تر است از آخوند فاسد!


منبع: صحیفه نور، جلد 10‌، ص 279

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
12
اردیبهشت

پاسخ کوبنده به شبهه اسراف1!!!

دیده شده که برخی از دوستان عزیز، در شیوه و مقدار مصرف ما ایرانی ها شبهه کرده اند، طوری که آدم گمان می بردالان است که به خاک سیاه بنشینیم، اما ما در همین جا و با صراحت می گوییم که اصلا از این حرف ها نیست و این ها همه حرف دیگران است و لا غیر. آن چه دراین پست و پست های آینده می آید پاسخ مستند و مستدل به این شبهات است تا آنها باشند دیگر ایجاد شبهه نکنند!

ساعات کاری                         

کم کاری و اقتصاد ایران اگرهمان آدم منصف برود و تحقیق کند می فهمد که همین اصطلاح ساعت کم کاری را هم خود اجانب انداختند در دهان ما، ما کم کار می کنیم اما خوب کار می کنیم. آن قدر که نیم ساعت ما برابر با هشت ساعت آن هاست. والا این کشور نابود میشد میرفت. غیر از این که ما مثل ان ها آدم آهنی که نیستیم. ما خون داریم و اتفاقا خونمان هم گرم هست! این خونگرمی باعث می شود که برای از تن در کردن رخوتی که در کار است کمی با دوستان بنشینیم و از هر دری سخنی بگوییم. این طور، بار ارتباطیمان هم بیشتر می شود. نکته ها هم در این بحث ها یاد میگیریم. اصلا غربی ها که مثلا ساعات کاری مفیدشان زیاد است کجای دنیا را گرفتند؟ همش کار...کار... کار... ولی ما، هم کارمان را داریم هم تفریحمان، هم گعده مان. پول مشاور و راهنما و ...را هم جلو می افتیم.منبع: دیده شده در مجله خوبان، شماره 77، ص36

 

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
24
بهمن

برده گیری مجازی و سلب اختیار

145535239424-11-1394_11-50-58_-_.png

ثروتمندان و سیاستمداران بی دین سعی میکنند ،تمام تمایلات و خواسته‌های انسان‌ها را مدیریت کرده و مانند برنامه و نرم‌افزاری‌ که بر روی سیستمی نصب شده باشد، اهداف خود را پیاده و پیگیری کنند.

انسان‌ها ناخواسته اسیر بازی برده‌گیری مجازی می‌شوند و نخواهند توانست از آن بیرون آیند.
آیا بردگی غیر از این است که اختیار را از انسان سلب کند و عنان قدرت و آزادی خود را در دست دیگری دهد که او برایش تصمیم بگیرد و اراده‌اش را از وی بگیرد.

انسان در تار و پودی که ناخواسته خود را به آن تنیده است، فرصتی برای بندگی و تفکر به اهداف خلقت خود نخواهد داشت. چون دائم برنامه‌های جدیدی برای پرکردن زمان او طراحی می‌شود.

نوشته‌ حاضر نشانگر مخالفت با فضای جدید و نو که بشریت با سعی و تلاش به آن دست پیدا می‌کند، نیست.
بلکه توجه مخاطبان را به نکته‌ای که مغفول مانده است جلب می‌کند و آن نکته؛ تحول، مدیریت و بازنگری در رابطه با ابزارها وفضاهای تولید شده توسط انسان است.

یک طرف هوا و هوس خود را محور قرار داده است و همه بشریت را فدای این خودخواهی می‌کند. در طرف دیگر محور خود و هوای نفسانی نیست، بلکه خدا و ارزش‌های والای الهی قرار دارد.
افراد دلسوز و دغدغه‌مندی که نگران رشد و تعالی ارزش‌های والای انسانی هستند، اگر به صحنه نبرد در این فضا ورود جدی پیدا کنند و فضای مجازی را در دست بگیرند، یک انقلاب بزرگ و فراگیر در جهان مجازی رخ خواهد داد.
این انقلاب باعث حضور پر رنگ‌تر آرمان‌های انسانی در جهان خواهد شد که انسان‌ها نیازمند آن هستند.
و این یعنی مقدمات عصر ظهور موعود که خداوند و انبیاء به وقوعش مژده داده‌اند

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin
27
دی

تولد شوم صهیونیسم در فلسطین


اولين پيشگامان و پيشاهنگان مرگ‌آفرين در سرزمين فلسطين اشغالي، مهاجرين يهود روسي بودند كه گلداماير و بن گورين از جمله آنان مي‌باشند. اين مهاجرت از آغاز پيدايش افكار صهيونيستي شروع شد. كشتار يهوديان بي‌گناه در شب عيد فصح در سال 1903 توسط «اوباش و پليس» دولت تزار، بر مهاجرت صهيونيستها به فلسطين سرعت بخشيد. پايه‌گذاران دولت غاصب در بين اين گروه اوليه بودند.

ژوزف باراتس كه جزو اولين گروه مهاجرين بود، در كتاب «دهكده‌اي در كنار اردن» نوشته است: «يكي از عللي كه نهضت صهيونيستي در روسيه به وجود آمد و بزودي كسب قدرت كرد» رفتار سبعانه افراد پليس دولت تزار بود. يهوديان حق زندگي در شهرها را نداشتند و بايد در دهات زندگي مي‌كردند. نامبرده نوشته است: «بدتر از همه اين بود كه ما را به كراهت و نجاست متهم مي‌كردند و شايع مي‌كردند كه يهوديها بچه‌هاي مردم را مي‌كشند و گوشت آنها را مي‌خورند ...» 1

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »


free b2evolution skin
3
آذر

در ستیز با آفتاب

دشمنان اسلام از چندین راه به مبارزه با باور مهدویت می پردازند که فعلا به دو راه می پردازیم :
1) انکار
2 ) تخریب

 انکار

دشمنان می کوشند که جریان مهدویت و موعود اسلامی را جریانی خرافی و پوچ قلمداد کنند.

در این راستا گاهی تبلیغ می کنند که مهدویت یک جریان وارداتی است که از سایر ادیان مانند زردشت به اسلام راه یافته است.❗️

گلدت سیهر که از مستشرقان معروف است می گوید:
«اعتقاد به مسئله مهدویت در ریشه خود، به عناصر یهودی و مسیحی بر می گردد و در آن، پاره ای از ویژگی های مبحث سوشیانس
که مورد اعتقاد زردشتیان است، یافت می شود» [1]‼️

و گاهی ادعا می کنند که این موضوع برای درمان شکست های پی در پی و ناکامی های پیوسته علویان و شیعیان بوده است تا به آینده ای خیالی دلخوش باشند، و گرفتار دلسردی و سرخوردگی نشوند [2]⁉️⁉️⁉️

شیوه انکار، تنها به مرحله فوق محدود نمی شود؛ بلکه گاهی در سطحی پایین تر نیز دنبال می شود و آن، عبارت است از "انکار ولایت مهدی(علیه السلام)".

در این مرحله دشمن با قبول اصل مهدویت به عنوان جریان نجات بخش اسلامی، ادعا می کند که امام مهدی(علیه السلام) متولد نشده است و هیچ دلیلی بر ولادت آن حضرت وجود ندارد.

این در حالی است که مهدویت یک جریان اصیل اسلامی است که در آیات متعدد قرآن کریم و روایات فراوان در کتب شیعه و سنی به اثبات رسیده است و نیز ولادت امام مهدی(علیه السلام) با مدارک تاریخی و روایی بسیاری ثبت شده است.گفتنی است که روش "انکار حقیقت"، درباره انبیای الهی و کتب آسمانی به ویژه نبی گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلّم) و قرآن کریم نیز به کار گرفته شد. مخالفان پیامبر اسلام نیز کوشیده اند که نبوّت پیامبر را انکار کرده، کتاب آسمانی او را بافته های ذهنیش معرفی کنند [3]

اقدام دیگر دشمن، تخریب مهدویت و زشت جلوه دادن ظهور مهدی(علیه السلام) و مخدوش کردن چهره زیبای آن بزرگوار است.

وقتی دشمنان از انکار مهدویت و امام مهدی(علیه السلام) ناتوان می شوند، می کوشند با حمله به موضوعات مربوط به این حقیقت، و القای مطالب نادرست و جعلی، مهدی باوران را در عقیده خود سست کنند.
نمونه روشن آن، معرفی امام مهدی(علیه السلام) به عنوان "پادشاه وحشت" و "عامل خون ریزی گسترده در عالم و ویران کننده مساجد و معابد" است؛ در حالی که مطابق روایات صحیح، آن حضرت، امام مهربانی و صلح و امنیت جهانی است که همه مردم را به حق و عدالت فرا خوانده، آرزوی بزرگ آن ها را در رسیدن به یک زندگی مطلوب و آرمانی، عملی خواهد کرد.
نمونه دیگر تلاش دشمن در این بخش، تحقیر و تمسخر است. مخالفان مهدویت شیعی، ادعا می کنند که مهدی شیعه، قرن هاست در سرداب سامراء بدون آب و غذا به سر می برد و شیعیان در هر صبح جمعه در کنار سرداب، در انتظار بالا آمدن و ظهور اویند. این در حالی است که در تمام کتاب های شیعه هیچ اثری از این دروغ بزرگ نیست.[4 ]

..........................................

پی نوشت:
1- شرق شناسی و مهدویت، دفتر اول، ص ۱۳۵ و صص ۱۱۱ و ۱۱۰٫

2- همان، ص ۱۹۳٫

3- فَقَلَ إِنْ هَٰذَا إِلَّا سِحْرٌ یُؤْثَرُ. إِنْ هَٰذَا إِلَّا قَوْلُ الْبَشَرِ (سوره مدثّر، آیه ۲۴ و ۲۵)
و سرانجام گفت: این (قرآن) چیزی جز افسون و سحری همچون سحرهای پیشینیان نیست. این فقط سخن انسان است (نه گفتار خدا).

[4] تاریخ عصر غیبت، ص ۲۶۴٫

اشتراک گذاری این مطلب!


free b2evolution skin